
Prašmatniame Paryžiaus turtuolių name dirbanti Renė atitinka stereotipinį „bemokslės, kuklios ir nereikšmingos“ namsargės paveikslą. Tame pačiame name gyvenanti turtingų tėvų duktė Paloma stengiasi apsimesti eiline paaugle. Iš tikrųjų Renė – savamokslė aukštosios kultūros garbintoja, o Paloma – ne pagal metus protinga, šviesią ateitį turinti mergina, kuriai betgi atrodo, kad „galutinė stotelė – akvariumas: suaugusiųjų būties tuštumas ir beprasmybė“.
Namo gyventojai nė nenutuokia, kad Renė juos permato kiaurai, o dažną ir pranoksta išsilavinimu. Tuo tarpu Palomos tėvai nė nesuuodžia, kad dukra sulaukusi trylikos planuoja nusižudyti. Jodvi – giminingos sielos, kurios užsidarė nuo pasaulio, pasinerdamos į savo vidų, ieškodamos gyvenimo prasmės ir grožio. Į namą atsikrausčius paslaptingam ir turtingam meno mylėtojui japonui Odzu, ši neįtikėtina draugystė įgauna pagreitį.
Knygos „Ežio elegancija“ herojų lūpomis autorė sugeba lengvais potėpiais kalbėti apie meno prigimtį, būties prasmę, žmogiškąją tuštybę. Pasitelkiant sąmojį ir jautrumą romane kritiškai žvelgiama į gyvenimą, socialinius santykius ir filosofines idėjas.
Muriel Barbery (g. 1969 m.) – prancūzų rašytoja, filosofijos profesorė. Jos antrasis romanas „Ežio elegancija“ sulaukė populiarumo tiek Europoje, tiek už Atlanto, kur tapo „The New York Times“ bestseleriu.
Rinktinių knygų knygynas atidarytas tiems, kurie pavargo nuo keptuvių, gertuvių ir žvakių knygynų. Tiems, kam įgriso kas savaitę besikeičiančios kainos ir nesąžiningos akcijos. Tiems, kurie užsuka į knygyną ne tik tada, kai vaikai pameta vadovėlius ar laikas pirkti mokyklines prekes. Tiems, kurie ieško kruopščiai atrinktos, išliekamąją vertę turinčios grožinės literatūros, terapinių knygų vaikams, enciklopedijų, žinynų, akademinės literatūros, kuria neprekiauja tinkliniai knygynai, meno albumų, knygų užsienio kalba. Knygynas bendradarbiauja su mažosiomis leidyklomis, universitetais ir muziejais.
Jei labai pasiseks, galbūt pavyks rasti ir seniai ieškomą pasibaigusio tiražo knygą, nes rinktinių knygų komisui išskirta ypatinga vieta.
"Jausmų vaistinė" ryžtasi būti tuo pokyčiu, kurio daug metų laukė.
Jolanta Malakauskienė
Knygyno šeimininkė
Kuriamės neramiais laikais: visuotinio nesaugumo, įtampų, pandemijų ir karo metais. Sakytum, nėra blogesnio laiko verslo pradžiai! Tačiau "Jausmų vaistinė" pirmiausia ir gimė kaip maža saugumo, užuovėjos, tikrumo salelė. Juk vien pavadinimas kiek daug pasako apie knygyno išskirtinę misiją! Užsukite, kai ieškosite gero skaitinio ar tiesiog pastogės nuo netikėtai užklupusio lietaus. Tikiu, kad gera knyga gali pakeisti gyvenimą. O gal net išgelbėti žmoniją.