
Latvių literatūros kritikai šiandien lygina šią knygą su amerikiečių rašytojo Winstono Groomo (1943-2020) romanu „Forestas Gampas“.
Pats kilęs iš Latvijos provincijos, A. Kalnozolas pasakoja nedidelio miestelio „mažo žmogaus“ istoriją, perteikia ją psichikos sutrikimą ir kartu fenomenalią atmintį turinčio, niekur nedirbančio veikėjo Oskaro, praminto Kalendoriumi, žvilgsniu. Knyga parašyta Oskaro dienoraščio forma. Jaunas vyras negali bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, todėl, vietos kunigo paskatintas, pradeda rašyti dienoraštį. Rašo jį vaikiškai naiviai, bet kartu pateikia netikėtų įžvalgų, skvarbiai atveria paradoksalią dabarties tikrovę ir paprastų žmonių sielos grožį.
Knygos „Mane vadina Kalendorium“ pasakotojas grumiasi su savo neurozėmis, su gyvenimo baime, stengiasi prisijaukinti aplinkinį pasaulį ir žmones, susitaikyti su nuolat patiriamu tikrovės keistumu. Kartu romanas liudija, koks nuostabus gali būti žmogaus protas, kokios didelės jo dvasinės galios, kokius kilnius santykius žmogus pajėgus susikurti. Atviras ir naivus Oskaras tampa svarbia figūra miestelio gyvenime: jis ima burti kitus visuomenės atstumtuosius, rūpintis jais ir bendrais miestelio reikalais. Jo keistas dienoraštis įgyja autentiškos gyvenimo filosofijos bruožų.
Rinktinių knygų knygynas atidarytas tiems, kurie pavargo nuo keptuvių, gertuvių ir žvakių knygynų. Tiems, kam įgriso kas savaitę besikeičiančios kainos ir nesąžiningos akcijos. Tiems, kurie užsuka į knygyną ne tik tada, kai vaikai pameta vadovėlius ar laikas pirkti mokyklines prekes. Tiems, kurie ieško kruopščiai atrinktos, išliekamąją vertę turinčios grožinės literatūros, terapinių knygų vaikams, enciklopedijų, žinynų, akademinės literatūros, kuria neprekiauja tinkliniai knygynai, meno albumų, knygų užsienio kalba. Knygynas bendradarbiauja su mažosiomis leidyklomis, universitetais ir muziejais.
Jei labai pasiseks, galbūt pavyks rasti ir seniai ieškomą pasibaigusio tiražo knygą, nes rinktinių knygų komisui išskirta ypatinga vieta.
"Jausmų vaistinė" ryžtasi būti tuo pokyčiu, kurio daug metų laukė.
Jolanta Malakauskienė
Knygyno šeimininkė
Kuriamės neramiais laikais: visuotinio nesaugumo, įtampų, pandemijų ir karo metais. Sakytum, nėra blogesnio laiko verslo pradžiai! Tačiau "Jausmų vaistinė" pirmiausia ir gimė kaip maža saugumo, užuovėjos, tikrumo salelė. Juk vien pavadinimas kiek daug pasako apie knygyno išskirtinę misiją! Užsukite, kai ieškosite gero skaitinio ar tiesiog pastogės nuo netikėtai užklupusio lietaus. Tikiu, kad gera knyga gali pakeisti gyvenimą. O gal net išgelbėti žmoniją.