
Suomių autoriaus, redaktoriaus, žurnalisto Joonas Pörsti knyga „Propagandos kerai: šimtas nuomonės kontroliavimo metų“ yra kaip niekada aktuali šiomis dienomis. Ji kelia svarbų klausimą, kodėl mitai ir netikros naujienos yra tokios patrauklios žmonėms bei susilaukia daugiau dėmesio nei tiesa, ir kodėl propagandos kūrėjai visada yra vienu žingsniu priekyje?
Kai žlugo Sovietų Sąjunga ir baigėsi Šaltasis Karas, mūsų pasaulis pasveikino naują vilties kupiną erą. Deja, prasidėjęs dvidešimt pirmas amžius vėl įrodė, kad iš esmės niekas nepasikeitė. Irako karas, Ukrainos krizė, ISIS iškilimas, prezidentų V. Putino ir D. Trampo vadovavimas padėjo propagandai grįžti į tarptautinės politikos areną. Paaiškėjo, kad vakarų demokratijos visiškai neatsparios propagandai. Priešingai – jos labai imlios netikroms naujienoms.
Knygoje „Propagandos kerai: šimtas nuomonės kontroliavimo metų“ autorius pasakoja apie propagandos mechanizmus veikiančius nuo 1914-tų metų iki pat dabartinių dienų. Tai meistriškas, šimtmetį apimantis, faktais pagrįstų žinių rinkinys, kuris padės skaitytojui suprasti, kaip veikia propaganda ir kokį pavojų visuomenei kelia dezinformacija. Rašytojas atskleidžia, kokios priemonės yra pasitelkiamos kontroliuoti mūsų protams ir kokie nematomi pavojai tyko šiuolaikinėje informacijos gausoje.
Leidinyje „Propagandos kerai“ išsamiai analizuojami įvairūs propagandos mechanizmai, pateikiama realias situacijas iliustruojančių pavyzdžių, kurie skaitytojui leis geriau suvokti tam tikrus reiškinius vykstančius pasaulinėje politikoje. Autorius kalba apie tai, kokios bauginančiai plačios yra propagandos galimybės šiuolaikinėje interneto ir melagingų naujienų epochoje. Tačiau, rašytojas primena, kad dažniausiai netikras žinias naudoja ne viena pusė.
Knyga „Propagandos kerai: šimtas nuomonės kontroliavimo metų“ turi perskaityti visi, kurie nori geriau suprasti ne tik politiką, bet ir žiniasklaidą bei pagrindinius marketingo triukus. Joonas Pörsti už šį leidinį 2018 metais gavo „State Award for Information Publication“ apdovanojimą. Suomijoje šis apdovanojamas skiriamas už geriausią metų informacinę publikaciją.
Rinktinių knygų knygynas atidarytas tiems, kurie pavargo nuo keptuvių, gertuvių ir žvakių knygynų. Tiems, kam įgriso kas savaitę besikeičiančios kainos ir nesąžiningos akcijos. Tiems, kurie užsuka į knygyną ne tik tada, kai vaikai pameta vadovėlius ar laikas pirkti mokyklines prekes. Tiems, kurie ieško kruopščiai atrinktos, išliekamąją vertę turinčios grožinės literatūros, terapinių knygų vaikams, enciklopedijų, žinynų, akademinės literatūros, kuria neprekiauja tinkliniai knygynai, meno albumų, knygų užsienio kalba. Knygynas bendradarbiauja su mažosiomis leidyklomis, universitetais ir muziejais.
Jei labai pasiseks, galbūt pavyks rasti ir seniai ieškomą pasibaigusio tiražo knygą, nes rinktinių knygų komisui išskirta ypatinga vieta.
"Jausmų vaistinė" ryžtasi būti tuo pokyčiu, kurio daug metų laukė.
Jolanta Malakauskienė
Knygyno šeimininkė
Kuriamės neramiais laikais: visuotinio nesaugumo, įtampų, pandemijų ir karo metais. Sakytum, nėra blogesnio laiko verslo pradžiai! Tačiau "Jausmų vaistinė" pirmiausia ir gimė kaip maža saugumo, užuovėjos, tikrumo salelė. Juk vien pavadinimas kiek daug pasako apie knygyno išskirtinę misiją! Užsukite, kai ieškosite gero skaitinio ar tiesiog pastogės nuo netikėtai užklupusio lietaus. Tikiu, kad gera knyga gali pakeisti gyvenimą. O gal net išgelbėti žmoniją.