
Amerikiečių poetė ir prozininkė Sylvia Plath romane „Stiklo gaubtas“ pasakoja beveik autobiografinę istoriją. Autorė knygoje paliečia egzistencijos beprasmybės, depresijos bei nenoro gyventi temas.
Estera Grynvud įkūnija pačią Sylvia Plath. Talentinga studentė gyvena nuostabiausias jauno žmogaus dienas. Atrodo, gyvenime nėra kuo skųstis. Esterą supa geri draugai, puikiai sekasi mokslai koledže. Be to, išsipildo svajonė išmėginti savo jėgas žurnale. Mergina laimi konkursą ir galimybę kartu su kitomis laimėtojomis mėnesį dirbti populiaraus žurnalo redakcijoje, Niujorke. Tai puiki galimybė įgyti patirties, užmegzti naudingas pažintis ir nutiesti ateities kelią. Be viso to konkurso laimėtojų laukia ir pavydą keliančios pramogos, kvietimai į renginius, rėmėjų dovanos. Skamba lyg svajonės išsipildymas, tačiau Estera jaučia vidinį nerimą dėl savo vietos pasaulyje.
Ar glamūrinė žurnalo redakcija tikrai yra tai, ko ji norėjo? Ar tokia ateitis laukia baigus mokslus? Kiekviena būsimo gyvenimo vizija kertasi su aplinkos spaudimu, kaip turėtų gyventi sėkmingas žmogus. Pasirinkimų daug, galimybių gausu, tačiau viskas kelia abejonę bei slegia.
Estera blaškosi, neranda pasitenkinimo ir pamažu grimzta į depresiją, bando nusižudyti ir nuolat jaučiasi tarsi įkalinta po stiklo gaubtu. Atsidūrusi psichiatrijos klinikoje mergina susiduria su žiauriais psichinių sutrikimų gydymo metodais, kurie šiais laikais nebenaudojami. Be to, neišvengiamas ir kritiškas visuomenės požiūris į sergančius protinėmis ligomis.
Romane „Stiklo gaubtas“ autorė taikliai perteikia depresija sergančio žmogaus mintis, tačiau knyga nėra niūri.
Rinktinių knygų knygynas atidarytas tiems, kurie pavargo nuo keptuvių, gertuvių ir žvakių knygynų. Tiems, kam įgriso kas savaitę besikeičiančios kainos ir nesąžiningos akcijos. Tiems, kurie užsuka į knygyną ne tik tada, kai vaikai pameta vadovėlius ar laikas pirkti mokyklines prekes. Tiems, kurie ieško kruopščiai atrinktos, išliekamąją vertę turinčios grožinės literatūros, terapinių knygų vaikams, enciklopedijų, žinynų, akademinės literatūros, kuria neprekiauja tinkliniai knygynai, meno albumų, knygų užsienio kalba. Knygynas bendradarbiauja su mažosiomis leidyklomis, universitetais ir muziejais.
Jei labai pasiseks, galbūt pavyks rasti ir seniai ieškomą pasibaigusio tiražo knygą, nes rinktinių knygų komisui išskirta ypatinga vieta.
"Jausmų vaistinė" ryžtasi būti tuo pokyčiu, kurio daug metų laukė.
Jolanta Malakauskienė
Knygyno šeimininkė
Kuriamės neramiais laikais: visuotinio nesaugumo, įtampų, pandemijų ir karo metais. Sakytum, nėra blogesnio laiko verslo pradžiai! Tačiau "Jausmų vaistinė" pirmiausia ir gimė kaip maža saugumo, užuovėjos, tikrumo salelė. Juk vien pavadinimas kiek daug pasako apie knygyno išskirtinę misiją! Užsukite, kai ieškosite gero skaitinio ar tiesiog pastogės nuo netikėtai užklupusio lietaus. Tikiu, kad gera knyga gali pakeisti gyvenimą. O gal net išgelbėti žmoniją.